آسانسور

رونق بازار تولید کنندگان موتور آسانسور در کشور

رونق بازار تولید کنندگان موتور آسانسور در کشور

سید مهدی طباطبایی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه امکان ساخت موتور آسانسور برای ساختمانهای ۷ طبقه با ظرفیت ۶ نفر افزود: کیفیت موتورهای داخلی آسانسور از نمونه های ترک و هندی بسیار بهتر است اما تا رسیدن به کیفیت تولید کنندگان برتر فاصله دارد.

 

آسانسور

 

وی با بیان اینکه رونق بازار تولید موتور آسانسور زمینه را برای افزایش کیفیت این کالا فراهم خواهد کرد گفت: کارخانه هایی که تا پیش از نوسانات نرخ ارز با ۳۰ درصد ظر فیت فعالیت کرده اند هم اکنون بصورت سه شیفت و با ظرفیتی بالاتر از ۱۰۰ درصد در حال تولید هستند.

دبیر اتحادیه آسانسور ظرفیت تولید موتور آسانسور را در کارخانه های داخلی بیش از ۳.۵ هزار موتور در ماه دانست و ادامه داد: به علت توجه نشدن به این صنعت تاکنون، تکنولوژی آن پیشرفت مناسبی نداشته است که این روند سبب وجود ۳۰ درصد پرت انرژی در موتورهای فعلی شده است.

طباطبایی با اشاره به امکان افزایش کیفیت این کالا گفت: اگر از تولید حمایت و تسهیلات به این بخش پرداخت شود تولید کنندگان می توانند ماشین آلات خود را به روز کرده و با کمک متخصصان زبده سطح تکنولوژی موتورها را به روز کنند.وی با بیان اینکه تولید کنندگان آمادگی ورود به این بازار پررونق را نداشتند ادامه داد: تا ۶ ماه آینده تولید کنندگان در وضعیت ایده آل قرار خواهند گرفت در صورتیکه سیاست کشور نیز از ثبات برخوردار شود.

دبیر اتحادیه آسانسور با اشاره به صدور استاندارد­ برای ۱۷ هزار آسانسور در سال در تهران افزود: هر کارخانه تولید کننده موتور آسانسور با ظرفیت ۳۰ موتور در روز بیش از ۴۰۰ نفر را مشغول به کارخواهد کرد بنابراین با رونق این صنعت می توان زمینه اشتغال قابل توجهی را در کشور فرآهم کرد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

-->