اجازه ندهید آسانسورها با جان‌تان بازی کنند!

چندی پیش رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه از جان باختن یک نوجوان ۱۵ ساله ساوجی در آسانسور دارای نقص خبر داد.
این حادثه مرگبار زمانی اتفاق می افتد که آسانسور دارای نقص فنی قبل از اینکه نوجوان به طور کامل وارد شود، به حرکت درمی آید و در واقع این نوجوان بین در گیر کرده و به دلیل فشار وارده آسیب جدی می‌بیند. هرچند ماموران آتش نشانی و اورژانس بلافاصله در محل حاضر شدند و اقدامات لازم و عملیات رهاسازی را انجام دادند، اما متاسفانه به دلیل شدت جراحات وارده این پسر بچه ۱۵ ساله جان خود را از دست داد.
استفاده از آسانسورهای دارای نقص فنی یا بعضا غیراستاندارد بسیار خطرآفرین است و ممکن است به حوادث ناگوار و جبران ناپذیری نظیر این حادثه تلخ منجر شود.
آنچه مهم است پیدا کردن متهم واقعی این پرونده و افرادی هستند که به دلیل قصور و کوتاهی در وظایف خود موجب شدند تا این نوجوان جان خود را از دست بدهد.
پاسخ به این سوال و سوالات دیگری نظیر شاخص‌های مهم برای سوار شدن به یک آسانسور ایمن و استاندارد و نحوه نظارت و صدور مجوز برای نصب اولیه و بازرسی ادواری را در گفت‌وگو با سرپرست اداره کل استاندارد استان مرکزی جویا می‌شویم.

-->