آسانسور

تقلید آسانسوری ها از خودرو ساز ها برای زیاده خواهی!

تقلید آسانسوری ها از خودرو ساز ها برای زیاده خواهی!

 

  1. رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران به رغم ادعای تولید ۹۰ درصدی قطعات آسانسور در داخل در اقدامی مشابه با صنعت خودرو سازی ضمن اعلام افزایش ۲۵۰ درصدی قیمت آسانسور ها باز هم خواستار حمایت و یارانه از دولت شد!

 

آسانسور

 

تولیدات داخلی همتراز با ارز خارجی افزایش یابد!وی همچنین مدعی شده تحریم تولید برخی قطعات را که تا پیش از این در داخل تولید نمی شدند اقتصادی کرد، اما سبب افزایش خواب سرمایه وقیمت تمام شده محصولات نهایی، همچنین کندی روند انتقال فناوری ها به داخل شد.

به رغم ادعای تولید ۹۰ درصد قطعات آسانسور در داخل در عین حال معلوم نیست که چرا قیمت های تمام شده همچنان ۳۰ درصد بالاتر از محصولات مشابه ترکیه ای است که رئیس هیئت مدیرهسندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران، جبران آن را با حمایت های دولتی امکانپذیر دانسته است؟!

وی اضافه کرده است: دولت می تواند در شرایط کنونی، با اعمال برخی سیاست ها از جمله معافیت های مالیاتی و کاهش هزینه بیمه تأمین اجتماعی، واگذاری بررسی اهلیت تولیدکنندگان واقعی این صنف به تشکل ها و تقبل اعمال استاندارد های بین المللی برای حضور در بازار های منطقه، به یاری این صنعت بشتابد.

رئیس اتحادیه کشور آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته نیز در این نشست با همانی سازی اشتغال ۵۰ هزار نفری در این صنعت با خودرو سازی مبنی بر اینکه صنعت آسانسور یک چهارم صنعت خو درو شاغل دارد، مدعی شده است که اکنون فقط با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند و ظرفیت خالی تولید سالانه ۵۰ هزار دستگاه در آن وجود دارد.

رئیس اتحادیه کشوری آسانسور خواستار آن شده که دولت به جای مشوق‌های صادراتی، هزینه شرکت در نمایشگاه‌های منطقه‌ای را متقبل شود، همچنین با پرداخت هزینه‌های استانداردسازی بین‌المللی قطعات به یاری فعالان این صنعت بشتابد.

وی البته مانند خودرو سازان مدعی شده‌است: افزایش قیمت‌های بی‌رویه نه توسط تولیدکنندگان واقعی، بلکه توسط دلالان و واسطه‌هایی که اجناس و مواد اولیه را خریداری، دپو و با قیمت‌های بالاتر می‌فروختند، اعمال شد و در این زمینه با هماهنگی دادستانی در دو مرحله به متخلفان اخطار داده شد.

 

Tags: , , , , , , , , , ,

-->