سفر به آسمان با چشم‌انداز آلپ

سفر به آسمان با چشم‌انداز آلپ

بشر به استفاده از خلاقیت در طراحی و ساخت این آسانسورها ادامه می‌دهد تا آن‌ها را از اتاقک‌های فلزی ساده به سازه‌هایی بی‌نظیر تبدیل کند که خود به جاذبه‌ای برای شهروندان و توریست‌ها تبدیل خواهند شد.

آسانسور، بالابر یا آسان‌بر، از ابتدایی‌ترین ساخته‌های دست بشر که قدمت آن به سال ۲۳۶ پیش از میلاد برمی‌گردد، یکی از بهترین شکل‌های کاربری از قانون اول حرکت نیوتن به‌دست انسان است.

آسانسور‌ها فارغ از ترس و اضطرابی که در گروهی از افراد ایجاد می‌کنند، زندگی بشر را بسیار ساده‌تر کرده‌اند، اما برای طراحان و مهندسان، دستیابی به این موفقیت کافی نبوده و نخواهد بود.

بشر به استفاده از خلاقیت در طراحی و ساخت این سازه‌های کاربردی ادامه می‌دهد تا آن‌ها را از اتاقک‌های فلزی ساده به سازه‌هایی بی‌نظیر تبدیل کند که خود به جاذبه‌ای برای شهروندان و توریست‌ها تبدیل خواهند شد.

این روند طراحی خلاقانه باعث شده است که امروزه نیز در گوشه و کنار جهان آسانسور‌هایی استثنایی خلق شوند تا فرایند سفر از پایین به بالای ساختمان‌های بلند درون اتاقک‌های فلزی خسته‌کننده را به سفری هیجان‌انگیز و جذاب تبدیل کنند؛ آسانسوری در میان یک آکواریوم بزرگ، تنها آسانسور دوچرخه جهان و تنها آسانسور قایق جهان از جمله این طراحی‌های خلاقانه هستند.

Tags: , , , , , , , , ,

-->