افتتاح آسانسور دریایی برای معلولین در سواحل آلانیا ترکیه

افتتاح آسانسور دریایی برای معلولین در سواحل آلانیا ترکیه

طی تواففاتی که شهرداری آلانیا در ساحل رینبو (rainbow) این شهر کسب کرده است برنامه های جدیدی در این مکان با شعار آلانیا شهری در دسترس گردشگران» پیاده سازی می شود.
این برنامه با جامعه هدف قرار دادن افراد معلول، اکنون به ساخت آسانسور خودکاری ختم شده است که این امکان را می دهد تا افراد دارای معلولیت هایی مانند آسیب های نخایی و مشکلات حرکتی، بدون نیاز به کمک شخص دیگر از خشکی ساحل، وارد آب دریا شوند. این آسانسور دریایی نخستین بار در کشور ترکیه راه اندازی شده است.
به طور دقیق تر، این آسانسور دریایی نخستین بار با حضور شهردار آلانیا، آدِم مورات، پرزیدنت اجرایی انجمن متصدیان گردشگری آلانیا، برهان سیلی و با مشارکت مهمانانی که دچار معلولیت بودند برگزار شد.
آسانسور دریایی به صورت جداشدنی ساخته شده است و نیازی به زیرساخت های ثابتی ندارد که سبب از بین رفتن سواحل آلانیا می شود. همچنین در هر کدام از سکوهایی که در تصاویر زیر قابل مشاهده هستند امکان نصب شدن یک آسانسور دریایی وجود دارد. این آسانسورها پیش از آغاز فصل تابستان نصب شده و در زمستان هم برداشته می شوند.
آلانیا پیشتاز در صنعت گردشگری ترکیه
شهر توریستی آلانیا واقع در 120 کیلومتری آنتالیا، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در ترکیه است که سالانه چندین برابر جمعیت ساکنینش میزبان توریست هایی بی شماری از سراسر جهان می شود.

Tags: , , , , , , , ,

-->