چه آسانسوری برای ساختمان شما مناسب است؟

هنگام خرید آسانسور با گزینه‌های زیادی روبرو می‌شویم که گاهی انتخاب را برای ما دشوار میکند! انتخاب آسانسور مناسب، به عوامل زیادی از جمله بودجه، محل قرار گیری و نوع کاربری آسانسور بستگی دارد. مهم‌تر از اینکه چه نوع آسانسوری برای ساختمان ما مناسب است، انتخاب یک شرکت با تجربه و معتبر در زمینه خدمات آسانسور، می‌تواند ما را به بهترین نتیجه برساند.
به چه نکاتی در خرید آسانسور دقت کنیم؟
اولین موضوعی که لازم است به آن توجه نمایید، استاندارد آسانسور است. از ابتدای فرایند طراحی تا مونتاژ و نصب آسانسور، استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شود. این استانداردها با توجه به نوع کاربری آسانسور می‌تواند متفاوت باشد. قبل از هر اقدامی باید بررسی شود که آسانسور برای چه کاربردی قرار است استفاده شود. قطعا استانداردهای آسانسورهای ساختمان‌های مسکونی با اداری و تجاری متفاوت است. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها تفاوتی برای این موضوع قائل نمی‌شوند.
در مورد خرید آسانسور استاندارد، مهمترین نکته انتخاب سازندگان معتبر است. از آنجایی که شما هنگام خرید آسانسور ممکن است از اطلاعات تخصصی آسانسور اطلاعی نداشته باشید، لازم است به سازنده و محصول تولیدی آن اعتماد کنید. در این مرحله اگر سازنده آسانسور اعتبار کافی را نداشته باشید و یا با شما صادق نباشد، مطمعنا محصولی که به شما تحویل خواهد داد فاقد استانداردهای ایمنی لازم خواهد بود.
شما قبل از خرید آسانسور باید رزومه و سابقه شرکت را بررسی کنید و از معتبر و متخصص بودن آن اطمینان لازم را بدست آورید.
دیگر نکته مهم در دریافت خدمات و سرویس آسانسور ، قیمت آن است. خدمات دریافتی شما باید با بهترین قیمت انجام شود و تا جای ممکن، در صرف هزینه های اضافی صرفه جویی شود. اما این نکته را فراموش نکنید که قیمت نباید تاثیری در انتخاب گزینه مناسب برای شما داشته باشد.
کیفیت قطعات بکار رفته در ساخت، از دیگر نکات مهم در هنگام خرید آسانسور می‌باشد. ریل، کابین و موتور همگی باید از بهترین کیفیت ممکن و تولیدی کمپانی معتبر باشد. دقت داشته باشید که استفاده از محصولات متفرقه، علاوه بر نداشتن کیفیت، در آینده باعث صرف هزینه‌های جانبی فراوان و هدر رفتن سرمایه شما می‌گردد.
نکته بعدی که تیم متخصص نصب آسانسور موظف به رعایت آن است، انتخاب محل مناسب برای نصب آسانسور می‌باشد. چه از نظر فضای حرکتی کابین و چه از نظر مکان قرار گیری چاه آسانسور و موتورخانه، همگی باید با رعایت اصول و استاندارد مشخص انجام شود. استفاده بهینه از فضای ساختمان و بالا بردن کارایی آسانسور همگی به تخصص شرکت انتخابی شما بستگی دارد. این مورد نیاز به کارشناسی دقیق از طرف متخصصان دارد. متاسفانه در این قسمت هم خیلی از شرکت‌ها حساسیت لازم را بکار نمی‌برند.

-->