استاندارد آسانسور‌های هیدرولیک اجباری شد

استاندارد آسانسور‌های هیدرولیک اجباری شد

رئیس اداره اوزان و مقیاس‌های اداره کل استاندارد گلستان از اجباری شدن استاندارد آسانسور‌های هیدرولیک خبر داد.
آسانسور‌ها امروزه از پرفروش‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های جا به جایی افراد در طبقات مختلف ساختمان است که تامین ایمنی در آن از ضروریات است و همین موضوع منجر به اجباری اعلام شدن استاندارد آسانسور‌های هیدرولیک توسط شورای عالی استاندارد شده است.

پیش از این، استاندارد ملی ایران به شماره ۱–۶۳۰۳ با عنوان«مقررات ایمنی ساختار و نصب آسانسور‌های برقی»که مربوط به آسانسور‌های کششی است، برای آسانسور‌های نصب شده در ساختمان‌های دارای پروانه ساخت از یکم فروردین ۱۳۸۲ به بعد اجباری بوده است.
اکنون استاندارد ملی ایران به شماره ۲-۶۳۰۳ تحت عنوان«مقررات ایمنی ساختار و نصب آسانسور‌های هیدرولیکی»از تاریخ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰ بر مبنای تاریخ صدور پروانه و یا سایر مجوز‌های قانونی برای ساختمان به صورت اجباری به اجرا در خواهد آمد به این معنی که چنانچه آسانسور هیدرولیک در ساختمانی که تاریخ صدور پروانه ساخت آن یکم اردیبهشت ۱۴۰۰ و بعد از آن است، نصب شود اخذ تأییدیه ایمنی برای آن اجباری خواهد بود.
مالکان و سازندگان ساختمان‌های مشمول اجرای اجباری استاندارد آسانسور‌های هیدرولیک، این موضوع را در قرارداد‌های خود با شرکت‌های عرضه کننده آسانسور مد نظر قرار داده و یکی از مفاد قرارداد را اخذ تأییدیه ایمنی آسانسور قرار دهند.

Tags: ,

-->