وسایل بازی و آسانسورها مشمول استاندارد اجباری هستند

وسایل بازی و آسانسورها مشمول استاندارد اجباری هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: در مورد آسانسور اماکن عمومی و استانداردسازی وسایل بازی پارک ها و شهربازی هیچ کوتاهی نباید صورت گیرد.

دکتر سیدمصطفی آیت اللهی موسوی در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان، عنوان کرد: در مورد آسانسور اماکن عمومی و استانداردسازی وسایل بازی موجود در پارک ها و شهربازی هیچ کوتاهی نباید صورت گیرد و هیچ عملی غیر از قانون مورد قبول نیست.

وی ادامه داد: هر تعداد از آسانسورها و وسایل بازی اماکن عمومی در صورت مغایرت با استانداردهای لازم که امنیت وسلامت شهروندان را به خطر می اندازند، پلمب شوند.

آیت اللهی موسوی از ارگان های انتظامی و امنیتی درخواست کرد تا در این زمینه نهایت همکاری را با اداره کل استاندارد داشته باشند و افزود: پلمب آسانسور در فضای عمومی به معنی رها کردن مسئله نیست، بلکه مجموعه مربوطه موظف است طی مدت زمان معینی نسبت به استانداردسازی و رفع نواقص اقدام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ابراز داشت: در رابطه با فضاهای عمومی و ادارات با یک اخطار حداکثر مدت زمان یک هفته ای، برای رفع نقص آسانسورها اقدام شود و در غیر این صورت نسبت به پلمب اقدام گردد.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی اداره کل استاندارد، اطلاع رسانی لازم به راه شهرسازی، نظام مهندسی، شهرداری ها وفرمانداری ها در خصوص این مسئله صورت گیرد و همه موظف به اجرای آن هستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان نیز در این جلسه گفت: سال گذشته 964 درخواست استانداردسازی آسانسور در اداره کل به ثبت رسیده است که نهایتا 622 مورد گواهینامه تائیدیه صادر شد.

وی ادامه داد: پیرو مصوبات برخورد با استانداردسازی در مراکز عمومی و پاساژها، الزامات جدیدی از جمله اتوماتیک کردن درب های و … اضافه شده است.

Tags: , , , , , , ,

-->