همه آسانسورهای شهرستان جم باید استانداردسازی شوند

همه آسانسورهای شهرستان جم باید استانداردسازی شوند

همه آسانسورهای شهرستان جم باید استانداردسازی شوند.
در راستای اجرای طرح استانداردسازی مراکز پرتردد، سه مرکز ساختمان پزشکان، هتل جم و مهمانسرای کشتیرانی، گواهینامه استاندارد کسب کردند.
با توجه به اطلاع رسانی و اخطار به مدیران ساختمان های اماکن عمومی دارای آسانسور، جهت دریافت گواهینامه استاندارد و پیگیری نکردن آنان، مهروموم آسانسورهای فاقد گواهینامه بازرسی انجام شد.


شورای عالی استاندارد ایران با توجه به اهمیت آسانسورها که نبود ایمنی در آنها خطرهای جبران ناپذیری را برای سرنشینان و کاربران آن ایجاد می کند گرفتن گواهی ایمنی و کیفیت را برای آسانسورها اجباری اعلام کرده است.
به منظور پیشگیری از بروز هر گونه حوادث احتمالی، همه دستگاه های اجرایی، مسئولان و متولیان اماکن عمومی و مسکونی با جدی گرفتن این موضوع نسبت به دریافت گواهینامه بازرسی آسانسور اقدام کنند زیرا در صورت دریافت نکردن گواهینامه بازرسی ادواری سالانه، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان های دارای آسانسور است.
مردم باید آگاه باشند که با توجه به اجباری شدن استاندارد ادواری آسانسور، تمام مدیران ساختمان ها، ارگان های دولتی و خصوصی باید برای استانداردسازی قطعات آسانسورهای واحدهای خود اقدام کنند.

استاندارد آسانسور باید اعتبار داشته باشد، بیمه سرنشین آسانسور باید تمدید شود و سرویس و نگهداری آن نیز باید توسط شرکت دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت و قرارداد رسمی سرویس و نگهداری انجام گیرد.

-->