چند وقت یکبار باید سرویس آسانسور را انجام داد؟

میلیون ها نفر در هر سنی از آسانسور استفاده می کنند. در واقع، بسته به موقعیت مکانی شما، روزانه صدها نفر از آسانسورهای تجاری استفاده می کنند. شکی نیست که این دستگاه فوق العاده مفید است و به جلوگیری از زمین خوردن، صرفه جویی در فضا و زمان کمک می کند، برای افراد مسن تحرک ایجاد می کند و البته، برای همه آن افراد تنبل که این کار را نمی کنند، یک گزینه عالی است.
اگر بخواهیم از پله ها استفاده کنیم شاید قدری دشوار به نظر برسد اما آنقدر به سهولت آسانسورها عادت کرده ایم که به ندرت به عملکرد و نگهداری آنها فکر می کنیم. حقیقت این است که این ماشین ها، مانند سایر ماشین آلات، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.
این کار را هیچ شخص تصادفی نمی تواند انجام دهد و شما برای بررسی عملکرد آسانسور به تکنسین ها نیاز دارید که حتما مجوز انجام این کار را داشته باشد.
زمان تقریبی سرویس آسانسور
هنگام تشخیص اینکه چند وقت یکبار نیاز به سرویس آسانسور است، عوامل متعددی نقش دارند. در حالی که شرکت های نصب معمولاً یک دوره زمانی تخمینی ارائه می دهند، آسانسور شما باید هر 12 ماه یکبار تعمیر شود. با این حال، برخی از تعمیرات هر از نیاز پیدا می کنند. برای اطمینان از حداکثر کارایی آسانسور تجاری یا مسکونی، ضروری است که تعمیر و نگهداری را انجام دهید. توصیه می شود خدمات تعمیر و نگهداری را در آسانسور تجاری خود به طور مکرر انجام دهید تا بتوانید پیچ های شل شده و چرخ های صدا دار را در اسرع وقت تشخیص دهید. برنامه تعمیر و نگهداری آسانسور شما برای بهبود عملکرد آسانسور ضروری است. به عنوان مالک یا مدیر ساختمان، باید تعیین کنید که آسانسور هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و در قرارداد خود ترتیب آن را بدهید. از اصطلاحاتی مانند “در صورت نیاز” خودداری کنید. اگر تجهیزات نیاز به تعمیر و نگهداری ماهانه دارند، اطمینان حاصل کنید که قرارداد شما با شرکت آسانسور به این گونه است که تعمیر و نگهداری ماهانه را با اعتبارهای قابل اجرا در صورت عدم انجام آن، پیش بینی کرده است. همچنین باید مطمئن شوید که این شرکت قادر است تعمیرات اضطراری را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. تجهیزات آنها را بررسی کنید تا از قطعات یدکی کافی برخوردار باشند و آنها را کتبا متعهد کنید که می توانند قطعات یدکی مهم را برای مدت حداقل 10 سال ضمانت کنند. همچنین در قرارداد خدمات ذکر کنید که شرکت آسانسور متعهد است ظرف 30 دقیقه به تماس اضطراری شما پاسخ دهد. برخی از آسانسورها و قطعات مورد نیاز آنها نسبت به سایرین نیاز به نگهداری بیشتری دارند. بنابراین برای جلوگیری از هزینه های بعدی، مراقبت های لازم را پیگیری کنید.
نحوه انتخاب صحیح شرکت آسانسور
شرکتی که برای نصب آسانسور مسکونی خود انتخاب می کنید می تواند گزینه های زیادی برای نحوه نگهداری و تعمیرات به شما ارائه دهد. در قرارداد شما، گزینه هایی برای دفعات و میزان پوشش شرکت می تواند به شما ارائه شود. شما می توانید نوع قراردادی را که می خواهید داشته باشید یا مناسب نیازهای شما انتخاب کرده و انتخاب کنید. به این ترتیب، می توانید بدانید اغلب چه تعمیراتی و در و چه زمانی می توانید انجام دهید.

-->