معمای فوران آب از چال آسانسور مسکن مهر ماهدشت

معمای فوران آب از چال آسانسور مسکن مهر ماهدشت

مسکن مهر ماهدشت با آنکه خیلی‌ها را خانه دار کرد اما از همان ابتدا با حاشیه‌های زیادی همراه بود. اهالی آنجا یک روز آب ندارند و ساعت‌ها با بی‌آبی می‌گذرانند و روز دیگر هم چاله آسانسورهایشان لب به لب پر از آب می‌شود و ترس فروریختن خانه‌هایشان، خواب آرام را از آنها می‌گیرد.
خانوار ساکن در بلوک های 29 تا 32 مسکن مهر ماهدشت پروژه «ماراب ماهبد»بیش از 5 ماه است که نگران هستند یک از همین روزها پی های ساختمان نتواند تاب بیاورد و مجتمع فرو بریزد، ساکنان مجتمعی که تا سال گذشته آب برای شست وشوی روزانه نداشتند و مدام گلایه می کردند که در زمان اوج مصرف، آب مجتمع قطع می شود. حالا می بینند که ساختمانشان غرق آب می شود.  یک پمپ کف کش  هر سه الی چهار ساعت روشن می شود تا آب چال آسانسور را که با زمین لب به لب شده است تخلیه کند.
خانم خانه داری که ساکن یکی از واحدهای مجتمع است می گوید: « هیچکس جوابمان را نمی دهد. آتش نشانی آمده و گفته ساختمان باید تخلیه شود چون هر لحظه ممکن است فرو بریزد. ما در این وضعیت کجا برویم. خونه آشنا و فامیل که نمی شه رفت. با این قیمت کرایه ها وسعمان نمی رسد تا جایی را اجاره کنیم. »
« رضا» کارگر یک شرکت  قطعه سازی   هم از پیگیری های بدون جوابی می گوید که در این چند ماه همراه با همسایگان خود داشته اند. پرسش او و دیگر ساکنان این مجتمع این است که چطور هیچکس نمی داند که این آب از کجا می آید و منبع و منشا آن چیست؟ او می گوید: لطفاً مسئولان حال و وضعیت ما را در نظر بگیرند و برای یک لحظه هم خودشان را جای ما قرار دهند. با حرف هایی که کارشناسان آتش نشانی زده اند،شب خواب هم نداریم . آنها می گویند این مجتمع باید تخلیه شود. از طرف دیگر از شهرداری و فرمانداری و بنیاد مسکن می آیند و می گویند باید جلسه بگذاریم ببینیم علت چیست. از شهرسازی آمده اند گفته اند اصلاً اینکه در اینجا مسکن مهر ساخته شده غلط بوده و نباید می ساختند . شهرداری می گوید مشکل از فاضلاب است. اداره آب می گوید لوله ها از جای دیگری آمده است و مربوط به شبکه لوله کشی ما نیست. خلاصه فقط می آیند نگاه می کنند و نظر می دهند. انگار منتظرند این ساختمان فرو بریزد تا باورشان شود که قضیه جدی و بحرانی است.  

-->