آسانسور

آسانسور دوچرخه

آسانسور دوچرخه

نروژ چهارمین کشور شاد دنیاست. تحصیل در این کشور رایگان است و شما برای ادامه تحصیل در این کشور نیاز به مدرک آیلتس 6.5  دارید. از جمله امکانات رفاهی جالب در کشور نروژ آسانسور برای دوچرخه است. شهر تروندهایم در نروژ اولین شهر جهان است که آسانسوری دارد که به طور ویژه برای بالا کشیدن دوچرخه سواران طراحی شده است.

 

آسانسور

 

در بعضی از خیابان‌هایی که شیب زیادی دارند و امکان رکاب زدن و بالا رفتن سخت است و یا در جاهایی که نیاز به توقف کامل دوچرخه‌تان برای سبز شدن چراغ راهنمایی دارید. ممکن است احساس کنید ای کاش می‌توانستید بدون اینکه پایتان را زمین بگذارید کمی بتوانید به کمرتان استراحت بدهید.

این بالابر دوچرخه ترامپی نامیده می شود و شما را به بالای یک شیب بسیار تند می کشد، جایی که نصب شده است، و شما روی دوچرخه می نشینید بدون اینکه واقعا رکاب بزنید. سرعت این آسانسور 130 متری, معادل 1.5 متر در ثانیه برای دوچرخه سواران تازه‌کار و 2 متر در ثانیه برای دوچرخه سواران با تجربه است. پس از چند ثانیه آسانسور به سمت بالا حرکت می‌کند و فرد دوچرخه سوار را در حالی که با آرامش کامل روی دوچرخه‌اش نشسته است را به بالای سراشیبی تند می‌رساند.

از زمان باز افتتاح این بالابر در سال 1993 ترامپی بیش از 220 هزار دوچرخه سوار را بالا برده است. به گردشگرانی که مایل به تجربه این بالابر هستند دوچرخه اجاره داده می شود. برای استفاده از آن، پای راست خود را در نقطه شروع می گذارید و پای چپ روی پدال دوچرخه باقی می ماند و کارت که نیاز است آن را بخرید یا اجاره کنید در کارت خوان قرار داده می شود و دکمه شروع را فشار می دهید. بعد از چند ثانیه، دوچرخه سوار به بالای شیب هل داده می شود.
از آن جا که ترامپی شما را هل می دهد نه دوچرخه، این خیلی سواری راحتی به نظر نمی رسد. اما ظاهرا ترامپی در میان دانشجویان دانشگاه تروندهایم بسیار محبوب است چرا که 90 درصد از آن ها از دوچرخه های خود با وجود ترامپی به عنوان وسیله نقلیه اصلی استفاده می کنند.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

-->