آسانسور سازمان ملی استاندارد

آسانسور سازمان ملی استاندارد پلمب شد

آسانسور سازمان ملی استاندارد پلمب شد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد با یادآوری اهمیت و توجه جدی به موضوع آسانسورهای غیراستاندارد، گفت: حتی آسانسور ساختمان سازمان ملی استاندارد در میدان ونک بدلیل نداشتن شاخص های لازم پلمب شد و در این رابطه تعارف و چشم پوشی نداریم.

 

آسانسور سازمان ملی استاندارد

 

نیره پیروزبخت روز چهارشنبه در حاشیه نشست مدیران استانی سازمان ملی استاندارد در گرگان اظهار داشت: به سلامت و رفاه مردم توجه جدی داریم و همین دغدغه باعث شده مجوز پایان کار آپارتمانهایی که آسانسور غیراستاندارد دارند؛ صادر نشود.
وی بیان کرد: نگرانی کارشناسان سازمان استاندارد بیشتر بر آسانسورهای تولید سال 1382 به قبل متمرکز است چرا که ضریب ایمنی پایینی دارند و باید بازرسی دوره ای شوند.
وی خاطرنشان کرد: آسانسور بسیاری از ساختمان های تجاری، عمومی و دولتی حتی در برخی وزارتخانه ها استاندارد لازم را ندارد لذا شامل کنترل و بازرسی بیشتری هستند.
پیروزبخت گفت: پیش از این برای پلمب آسانسورهای بخش دولتی و بیمارستان ها با مقاومت هایی مواجه می شدیم اما مخاطرات ناشی از آن باعث همراهی و همکاری بیشتر مدیران مربوطه شده است.
وی همچنین در رابطه با استاندارد طلا و زیور آلات موجود در بازار گفت: طلا نیز مانند سایر اقلام و کالاها شامل استاندارد اجباری است بویژه اینکه کم فروشی و تقلب در استانداردسازی زیورآلات گاهی بیشتر از حد متعارف است.
پیروزبخت خاطرنشان کرد: بررسی های به عمل آمده نشان می دهد میزان تقلب و جعل طلا و زیورآلات در بازارهای یزد و اصفهان بیشتر از حد متعارف و انتظار است.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

-->