آسانسور

آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی (ascenseur) اتاقک متحرکی است که به وسیلهٔ آن می توان بین طبقات جا به جا شد .به عبارت دیگر آسانسور کارگاهی تجهیزات حمل و نقل عمودی است که حرکت مردم و یا کالا بین طبقات را تسهیل می بخشد. آسانسور معمولاً به کمک موتور الکتریکی باعث حرکت عمودی کابین می شود.

 

 

آسانسور

 

یکی از برند های سازنده آسانسور کارگاهی آلیماک (ALIMAK) سوئد می باشد که در کشور ما دارای سابقه ای طولانی است تا جایی که به اشتباه دیده شده که از این اسم به جای آسانسور کارگاهی استفاده میکنند . تاریخچه گروه آلیماک به تاسیس شرکت آلیماک در سال 1948 در کخلفتئا، سوئد بر می گردد. از ابتدا، کسب و کار آلیماک در ساخت و توسعه آسانسور صنعتی، آسانسور ساختمانی متمرکز شده بود. این شرکت اولین آسانسور ساختمانی مسافربر در سال 1953 معرفی کرد , در سال 1962، آلیماک رویکرد استفاده از چرخ دنده و کابین را برای دسترسی عمودی به طبقات ابداع نمود و اولین آسانسور کارگاهی را به این سبک ساخت.

بین سالهای 1968 و 2001، آلیماک محدوده جغرافیایی محصولات خود را با افزایش ارائه محصول و خدمات خود بر پایه نیازهای مشتریان و بازار مصرف, پشت سر گذاشت. در سال 1973، برای اولین بار آلیماک آسانسور خود را برای صنعت دریایی ارائه داده است. در سال 2001، واحد عملیاتی آلیماک با شرکت هلندی HEK، که از سال 1961 آسانسور صنعتی و آسانسورهای کارگاهی تولید میکرد, ادغام شد. در سال 2006، آلیماک شرکت تولیدی خود را در چین تاسیس کرد و به تقویت جایگاه خود در ایالات متحده پرداخت، و واحدی تولیدی مستقر در تگزاس برای ساخت آسانسورهای کارگاهی تاسیس نمود. در سال 2007، گروه آلیماک به گروه تریتون پیوست. از آغاز سال 2008، آلیماک تمرکز استراتژیک خود را در بازارهای کشور های BRIC (شامل برزیل , روسیه , هند و چین ) افزایش داد، و دفاتر فروش آلیماک در هند و برزیل بین سال های 2008 و 2011 افتتاح شدند. علاوه بر این، بین سال های 2010 و 2012 گروه آلیماک به بهینه سازی تولیدات ، تحکیم ساخت آنها , با تمرکز تولید و عرضه در دو پایگاه خود در کخلفتئا سوئد، و چانگشو چین پرداخته است. در ماه May سال 2014 گروه آلیماک فن آوری Heis-TEK ، که در ساخت آسانسورهای تخصصی که عمدتا برای سکوهای دریایی نفت و گاز در دریای شمال کاربرد دارد, را ارائه نمود.

 

آسانسور کارگاهی اهرمکو

آسانسور اهرمکو با بیش از ۵۰ سال دانش فنی و تجربه مدیریتی در ساخت ماشین الات مرتفع ساختمانی مشغول به کار است. این آسانسور با ایمنی کامل جهت تمامی ساختمانهای مرتفع در حال احداث,پروژهای سد سازی و شافتهای نیروگاهها به کار می رود.

از ویژگیهای برتر آسانسور کارگاهی اهرمکو میتوان پاراشوت (سیستم پیشگیری از سقوط) ,سیستم محرکه نواردنده ای, لیمیت سوئیچهای ایمنی دوبل, کنتاکتورهاو قطعات برقی پیشرفته Telemecaniqe , حفاظ پیرامون محوطه استقرار و درب ایمنی را نام برد.

 

آسانسور کارگاهی اهرمکو Ahromco Hoist 1000 با ظرفیت1200kg یا 12نفر و موتورگیربکس ترمزدار دوبل با توان 2×10=20hp (ظرفیت اسمی 1500kg)
آسانسور کارگاهی اهرمکو Ahromco Hoist 1500S با ظرفیت1800kg یا 22نفر و سه موتورگیربکس

 

_آسانسور کارگاهی اهرم کو (آسانسور کارگاهی Ahromco) _ مدل: HOIST 2500 _ ظرفیت مسافر: 28 نفر _ توان باربرداری عملی:2500 kg _ سرعت 40 m\s _ برق مصرفی: 66 A _ ابعاد:165x330x310

شرکت اهرمکو تولید کننده آسانسور کارگاهی اهرمکو (مهندسی معکوس آلیماک) ،تنها دارنده خط تولید انبوه آسانسور کارگاهی با تجربه بیش از پانصد پروژه موفق همراه با 3 سال گارانتی سراسری و نا محدود است .

این آسانسور در کارگاه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت پیچ و مهره ای پیش ساخته با در نظر گرفتن تمام پارامتر های ایمنی برای حمل مسافر و بار طراحی گردیده و بنا به شرایط پیچ و مهره ای بودن آن امکان ارتقا طبقات را فراهم می آورد این وسیله نزدیک به 20 درصد راندمان اجرای ساختمان را بالا برده و نیروی کارگر جهت جابجایی به یک نفر تقلیل می یابد . مصرف برق آن به مراتب از آسانسور های کارگاهی مشابه بسیار کم تر است.

 

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

-->