پله برقی فضای باز

اولین پله برقی عمومی در فضای باز

اولین پله برقی عمومی در فضای باز

محله کمونا 13 در مدلین، دومین شهر بزرگ کلمبیا، یکی از فقیرترین بخش های شهر است. در زمان رژیم پابلو اسکوبار، بسیاری از شهر به سوی تپه ها فرار کردند که موجب افزایش جمعیت و رشد ناپایدار و در نتیجه کمبود خدمات شهری اساسی مثل برق، آب، فاضلاب، پلیس و حمل و نقل شد و به نوبه خود کیفیت پایین زندگی ساکنان آن شد. جرم و جنایت و جنگ بین باندها زیاد بود و کمونا به عنوان خشن ترین محله شهر مدلین شناخته شد.

 

پله برقی فضای باز

 

اما در دهه گذشته، شهرسخت کار کرده تا آن را از سال ها خشونتی که گرفتار آن بوده رها کند، نه تنها با اجرای قانون بلکه با ایجاد یک سری نوآوری ها و سرمایه گذاری های عمومی تا ساکنان کم درآمد شهر را با ساکنان مراکز تجاری ثروتمندتر آن یکپارچه کند. یکی از این طرح ها ساخت یک پله برقی عظیم در دامنه تپه است.

سال ها بود که 1200 سکنه این محله شیب دار مجبور بودند صدها پله را که به اندازه یک ساختمان 28 طبقه بود بالا بروند تا از مرکز شهر به خانه هایشان برسند. این پیاده روی سخت 30 دقیقه ای با پله برقی شهری عظیم به 5 دقیقه تقلیل یافته است. این پله برقی به شش مرحله تقسیم می شود و راه خود را به صورت زیگزاگی طی می کند تا به ارتفاع 384 متری برسد. هزینه ساخت این پله برقی در سال 2011 حدود 6.7 میلیون دلار بوده است و گفته می شود اولین پله برقی عمومی در فضای باز است که برای ساکنان یک محله فقیر طراحی شده است.

 

outdoor

 

هزینه ساخت این پله برقی در سال ۲۰۱۱ حدود ۶٫۷ میلیون دلار بوده است و گفته می شود اولین پله برقی عمومی در فضای باز است که برای ساکنان یک محله فقیر طراحی شده است.

Tags: , , , , , , , , , , ,

-->