پله برقی

پله برقی

پله برقی یک نوع وسیله حمل و نقل عمودی است که در قالب یک راهرو در حال حرکت مردم را بین طبقات یک ساختمان حمل می کند. پله برقی در سراسر جهان در مکان هایی استفاده می شود که نصب آسانسور غیر عملی است.

 

 

پله برقی

 

 

مناطق اصلی استفاده شامل فروشگاه های بزرگ , فروشگاه های بزرگ , مراکز خرید , فرودگاه ها , سیستم های حمل ونقل (ایستگاه های راه آهن) , مراکز کنفرانس , هتل ها , استادیوم ها و ساختمان های عمومی است.

پله برقی قادر به حمل تعداد زیادی از مردم است و معمولا در یک زاویه 30 درجه از سطح زمین قرار دارد و ممکن است فاصله های عمودی بیش از 18 متر را طی کند. بیشتر پله برقی های مدرن دارای یک قطعه آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ هستند که بر روی یک سیستم در یک حلقه پیوسته حرکت می کنند. بیشتر پله برقی های مدرن دارای یک قطعه آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ هستند که بر روی یک سیستم در یک حلقه پیوسته حرکت می کنند.

این پله های مدرن علاوه بر طیف وسیعی از آسانسور های با کیفیت، از یک سیستم حمل و نقل عمودی یکپارچه تشکیل می شوند که باعث افزایش زیبایی ظاهر و عملکرد هر ساختمان می شود.

 

پله برقی

 

 

بعضی از پله برقی ها فقط باید افراد را از یک طبقه به طبقه دیگر منتقل کنند، اما انواع دیگر آن ممکن است نیازهای خاصی را برآورده کنند مانند اینکه بازدیدکنندگان را به سوی درب های خروج یا نمایشگاه ها منتقل کنند. طراحان باید حجم ترافیک پیش بینی شده را حساب کنند , به عنوان مثال، پله برقی تک عرض که در حدود 0.5 متر در ثانیه حرکت می کند می تواند حدود 2000 نفر را در ساعت جابه جا کند. ظرفیت بارگذاری یک سیستم پله برقی به طور معمول با تقاضای پهنای باند مورد انتظار منطبق است. به عنوان مثال، پله برقی در ایستگاه های حمل و نقل باید برای تهیه پیک ترافیکی و جریان تخلیه شده از قطار طراحی شود.

در این راستا، پله برقی به مدیریت جریان حرکت مردم کمک می کند. به عنوان مثال، در بسیاری از فرودگاه ها یک پله برقی بدون پیمانه مسافران را به خروجی می فرستد.

پله برقی ها اغلب در کنار یا در اطراف راه پله ها قرار می گیرند که اجازه می دهد مسافران جایگزین در همان دو طبقه قرار بگیرند. آسانسورها برای دسترسی معلولین به طبقه های تعمیر شده توسط پله ها ضروری هستند.

Tags: , , , , , , ,

-->