درب آسانسور

انواع درب آسانسور

انواع درب آسانسور

درب های آسانسور انواع مختلفی دارند که می توانند در آسانسور نصب شوند. همه این درب ها به 2 گروه دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند. درب های دستی معمولا توسط کاربر باز و بسته می شوند، در حالی که درب های اتوماتیک توسط اپراتور درب طراحی شده اند. هر دو درب های دستی و اتوماتیک می توانند به دسته های مختلف تقسیم شوند.

 

 

درب آسانسور

 

درب های دستی

به طور معمول این نوع درب ها در ساختمان های قدیمی یافت و توسط کاربر باز و بسته می شوند، هرچند برخی از آنها به صورت خودکار عمل می  کنند.

بیشتر آسانسورهای متعلق به دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ اروپا درب های معمولی داشتند(دربهایی مثل درب های معمولی اتاق ها) برخی از این نوع درب ها بصورت دستی باز می شوند اما بصورت اتوماتیک بسته می شوند.

این نوع درب ها هنوز نیز کاربرد دارند و در برخی آسانسورهای کوچک خانه ها استفاده می شوند یا برخی آسانسرهای حمل و نقل قدیمی کاربرد دارند

درب آسانسور

درب های اتوماتیک

 

آسانسور

 

این نوع از درب ها به عنوان استاندارد آسانسور در ساختمان های مدرن در نظر گرفته شده اند. تقریبا تمام درب های اتوماتیک توسط یک اپراتور درب در کابین طراحی می شود و می تواند در انواع مختلفی از مکان ها مانند فروشگاه های خرده فروشی، مدارس، بیمارستان ها، فرودگاه ها و مراکز خرید یافت شود. درب های اتوماتیک دارای ویژگی های مختلفی هستند که در درب های دستی وجود ندارد، از جمله سنسورهای ترافیک، سنسورهای فشار، کنترل های سرعت و تشخیص مانع. این درب ها انواع مختلفی دارند:

1_ درب تمام اتوماتیک سانترال

در این حالت, درب کابین و درب طبقه پس از توقف کابین آسانسور بطور خودکار از وسط به طرفین باز می شود.

2_ درب تمام اتوماتیک تلسکوپی

در این حالت, درب کابین و طبقه پس از توقف کابین بطور خودکار از یک سمت به سمت دیگر باز میشود.

3_ درب نیمه اتوماتیک تلسکوپی

در این حالت کابین مجهز به درب اتوماتیک بوده که پس از توقف کابین آسانسور از یک سمت به سمت دیگر باز شده ولی درب طبقه بصورت لولائی بوده و بایستی بصورت دستی توسط کاربر باز شود.

4_ درب نیمه اتوماتیک اتوبوسی

درب کابین بصورت اتوماتیک درون کابین باز شده و درب طبقه بصورت لولائی بوده و توسط کاربر بصورت دستی باز میشود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , ,

-->