آسانسور

صدور تأییدیه ایمنی آسانسور برای پایان کار ساختمان ضروری است

صدور تأییدیه ایمنی آسانسور برای پایان کار ساختمان ضروری است

صدور پایان کار برای ساختمان، بدون تاییدیه ایمنی آسانسور توسط شهرداری خلاف قانون است. مطابق مصوبه شورای عالی استاندارد اجرای مقررات استاندارد اجباری آسانسور برقی الزامی است.

 

آسانسور

 

با توجه به هشدارهای مکرر سازمان ملی استاندارد ایران و اداره‌کل در‌باره لزوم اجرای استاندارد آسانسور , عدم صدور پایان کار ساختمان‌های دارای آسانسور بدون تاییدیه ایمنی توسط شهرداری‌ها الزاما مد‌نظر قرار گیرد.

برخی شهرداری‌ها با اخذ تعهد از مالکین برای نصب آسانسور بعد از صدور پایان کار موافقت دارند،  این روند که توسط کمیسیون ماده 100 شهرداری انجام می‌شود خلاف و سریعاً باید لغو شود. صدور پایان کار ساختمان قبل از اخذ گواهی ایمنی آسانسور غیر قانونی است و در صورت مشاهده مراتب جهت رسیدگی به مراجع قضایی اعلام می‌شود.

اخیرا مشاهده شده برخی افراد و شرکت‌های سودجو، بدون دانش فنی و بدون داشتن پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور اقدام به نصب آسانسور می‌کنند از همین حیث ضمن هشدار، به اطلاع عموم مردم، مالکین، پیمانکاران، مدیران مجتمع‌های مسکونی، تجاری و کارپردازان ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان که در عقد قرارداد دخیل هستند می‌رساند، برای نصب آسانسور باید با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ معتبر به‌نام خود شرکت مجری از سازمان صنعت، معدن و تجارت قرارداد عقد کنند.

در نصب و راه‌اندازی و سرویس نگهداری سالیانه آسانسور از شرکت‌های مجاز استفاده شود. در صورت عقد قرارداد با شرکت‌های غیرمجاز و بروز حادثه، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی برعهده مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است. از عزیز تقاضا داریم که به‌هیچ عنوان از آسانسورهایی که گواهی‌نامه ایمنی رسمی و معتبر استاندارد ندارند، استفاده نکنند.

Tags: , , , , , , , , ,

-->