آسانسور

محبوس شدن شهروندان سنندجی در آسانسور به علت قطع برق

محبوس شدن شهروندان سنندجی در آسانسور به علت قطع برق

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج با بیان اینکه طی یک ماه گذشته به علت قطعی برق آمار شهروندان سنندجی محبوس شده در آسانسور افزایش یافته است؛ گفت: شهروندان در این گونه مواقع خونسردی خود را حفظ کنند و سریعاً از طریق سامانه 125 مراتب را به اطلاع این سازمان برسانند.

 

آسانسور

 

صالح زندی اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش دما مصرف برق افزایش یافته و شاهد قطع برق و خاموشی در سطح شهر هستیم.

وی با اشاره به اینکه به علت خاموشی برق در طول روز آمار محبوس شدن شهروندان در آسانسور افزایش یافته است، افزود: از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون 26 مورد عملیات امداد جهت نجات شهروندان از داخل آسانسور در زمان قطعی برق صورت گرفته است.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج عنوان کرد: این در حالی است که در طول سه ماهه گذشته امسال 15 مورد عملیات در زمینه گیر کردن در آسانسور توسط سازمان آتش نشانی شهرداری سنندج انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه احتمال سقوط آسانسورها در زمان قطع شدن برق بسیار کم است، تصریح کرد: هوای داخل کابین آسانسور برای تنفس تا رسیدن نیروهای امداد کفایت می‌کند.

زندی تاکید کرد: با توجه به اطلاع رسانی زمان بندی قطع برق مناطق سطح شهر توسط اداره برق، مدیران آپارتمان‌ها می‌توانند در زمان‌های نزدیک شدن به قطع برق آسانسور را از مدار خارج کنند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج به شهروندان توصیه کرد: در چنین مواقعی ضمن حفظ خونسردی با سامانه 125 این سازمان تماس حاصل کرده تا آتش‌نشانان در کوتاه‌ترین زمان برای امدادرسانی اقدام کنند.

Tags: , , , , , , , , ,

-->