کولر آسانسور

کولر آسانسور

کولر آسانسور

با پیشرفت صنعت برج سازی و نیاز روز افزون به آسانسور در برج های ساختمانی و رفت و آمدهای مکرر به وسیله آسانسورها، التزام به نگرشی تخصصی به تهویه ساختمان در آسانسور ها از دیدگاه مدرن مهندسی تهویه مطبوع به وجود آمده است.دیگر نمی توان بحث تهویه در آسانسور را صرفا با فن ساده ی تعبیه شده در سقف آسانسور به نتیجه رساند و از این رو فن آوری جدید سیستم تهویه آسانسور، مدرنیزه کردن تهویه ساختمان را تکمیل می کند.

 

کولر آسانسور

 

 

یکی از زیر شاخه های محصولات تهویه مطبوع , کولر آسانسور است که دارای قابلیت سرمایش و تصفیه هوای کابین آسانسور است ، کولر آسانسور از سیکل تبرید پیروی می کند و مانند سایر دستگاه های سیستم DX دارای کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور است.

کولر اسانسور با وزن تقریبی 55 کیلوگرم و ابعاد 400*350*600 میلی متر و امکان سیم کشی بدون استفاده از مدارهای چاپی و کنترل آسان سیستم و همچنین استفاده از فیلتر تصفیه هوا در مسیر مکش فن، هوای کابین را سالمتر می کند.

بحث مهمی که معمولا اجازه نمی داد تا مهندسان طراح به فکر تهویه آسانسور به وسیله سیستم DX باشند، بحث آب حاصل از درین سیستم بود، این بحث از آن جهت که اگر آب درچاه آسانسور ریخته شود مخالف قانون نظام مهندسی ساختمان است باعث شد تا مدتها عملا این ایده از قوه به فعل نرسد، اما سیستم کولر آسانسور این معضل را با روشی ساده و مهندسی برطرف کرد. بدین شرح که آب حاصل از درین سیستم به سینی کف دستگاه ریخته شده و فن پره محوری خنک کننده کندانسور آب را به صورت پودر به طرف کندانسور پخش می کند. بدیهی است متخصصان طراح این دستگاه در بکارگیری آلیاژی مناسب برای بدنه کندانسور دقت عمل را داشته اند تا از تماس مداوم قطرات ریز آب با بدنه کندانسور دچار اکسید شدن یا زنگ زدگی نشود.

طی ساعات پر مصرف، سیستم تهویه مطبوع با بار کامل عمل کرده تا دما و رطوبت مورد نیاز را در اتاق آسانسور تضمین می نماید. هنگامی که سنسور دما در ورودی هوای برگشتی نشان دهد که دما به نقطه تنظیم رسیده است، سیستم تهویه مطبوع گری با نیمی از توان کار کرده یا صرفاً هوا را گردش خواهد داد و زمانی که از طریق سنسور آسانسور متوجه شود که کسی داخل اتاق آسانسور نیست با حداقل ظرفیت کار نموده یا در حالت آماده باش قرار خواهد داشت.

هوای تازه بطور مرتب داخل اتاق آسانسور شده و باعث بهبود کیفیت هوای داخل اتاق آسانسور می گردد. این سیستم در شرایط دمایی بین 16 الی 48 درجه سانتیگراد کار مینماید و نگرانی حاصل از دمای زیاد داخل چاه آسانسور را برطرف نموده است.

سیستم کولر آسانسور صرفا جهت تهویه آسانسور های واقع در ادارات، هتل ها، ساختمان های مسکونی و غیره طراحی شده اند. این دستگاه با اندازه کوچک، عملکرد قوی و قابل اطمینان و ظاهری زیبا طراحی گردیده است به گونه ای که همواره یک انتخاب مناسب برای مشتریان با نیازهای متفاوت باشد.

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

-->